Disleksija font Veći razmak Označi poveznice
Kontrast Invert Crno/bijelo
Novosti   /   Novosti

Antonio Kosmat državni prvak i rekorder

Samoborski paraatletičar Antonio Kosmat oborio državni rekord na 400 m i osvojio dva zlata.

U Puli na stadionu SRC Uljanik, 28. ožujka, održano je 24. Otvoreno pojedinačno paraatletsko prvenstvo Hrvatske osoba s invaliditetom pod nazivom „Croatia Open 2021“, na kojem je nastupio Samoborski atletičar  Antonio Kosmat kategorija T/F 38 član  AKOSI Samobor i AK „Samobor 2007“.

Antonio je po prvi puta nastupio u bacanju koplja 800 g u kategoriji F38 u spojenim kategorijama F12-13-38-40-41-46 u konkurenciji osmero natjecatelja i s rezultatom 10,70 m  zauzeo osmo mjesto po dodjeli RAZA bodovima. Na natjecanju je nastupilo od 88 sportaša s invaliditetom iz osam država, 20 klubova i 135 startova.

Za vrijeme nastupa u bacanju koplja, propustio je četvrti pokušaj i otrčao utrku na 100 m sprinta u spojenim kategorijama T-36-37-38-64 s rezultatom 12,89 sekundi i uz vjetar u prsa (- 2,00 m/s) osvojio prvo mjesto. Nakon utrke vratio se na disciplinu koplja gdje je završio peti i šesti pokušaj bacanja.

Potom se Antonio natjecao na 400 metara sprinta u spojenim kategorijama T20-36-38. Utrku je otrčao solo jer je ostvario veliku prednost naspram drugih trkača. Državni prvak ponosno može nositi zlatnu medalju jer je tu utrku istrčao za 00:57,71 sekundi postavivši tako novi državni rekord u kategoriji T38.

Objavljeno: 31.03.2021.