Kontrast Invert Crno/bijelo
Novosti   /   Novosti

Hrpa zlata za Samoborce

Memorijalni karate kup Zagreb - 11. svibnja, Zagreb

U subotu, 11. svibnja, u sportskoj dvorani Peščenica održan je 20. po redu Memorijalni karate kup Zagreb, organiziran u čast poginulim bojovnicima Domovinskog rata Grada Zagreba. Za odličnu organizaciju i ove godine se potrudio domaćin Karate klub Stijena te je ukupni dojam sudionika natjecanja bio vrlo pozitivan. Na natjecanju koje je okupilo 459 sportaša iz 46 klubova Hrvatske nastupili su i karateke Karate kluba  Samobor s 29 sudionika. Samoborke i Samoborci su nastupili u kategoriji kata i borbi te su osvojili ukupno 24 medalja (8 zlatnih, 9 srebrnih i 7 brončanih), čime su na ljestvici uspješnosti zauzeli prvo mjesto.

Ovaj put su najuspješniji u redovima KK Samobor bili Nina Šunjić, koja se pozlatila u konkurenciji kata kod ml. učenica i učenica te borac Dino Šimunec, koji je bio najbolji u kadetima (do 70 kg) i u juniorima (do 68 kg)

U svakom pogledu ovo je bio još jedan u nizu uspješnih vikenda za Karate klub Samobor.

• IVAN TERIHAJ – juniori do 68 kg

Na turniru je sudjelovalo i 11 članova Karate kluba Bregana, koji su osvojili 6 medalja (1. zlato, 1. srebro i 4 bronce.) u borbama.

Najuspješnija je bila Lara Weismann koja je osvojila zlatnu medalju u kategoriji juniorki do 48 kg.

Srebro je osvojio Petar Stanić u kategoriji kadeta do 63 kg., a brončane medalje osvojili su Nika Zorko (učenice do 32 kg), Tina Kos (učenice do 40 kg), Borna Stanić (kadeti do 63 kg) i Luna Weismann (juniorke do 59 kg).

Blizu medalje bili su Emilija Mustafić i Tin Svinjarić koji su poraženi u borbi za broncu. U prvom kolu izgubili su Filip i Petar Žučko i Mia Lovreković.

Objavljeno: 15.05.2019.