Novosti   /   Novosti

Veliki uspjeh Samoboraca

Samoborci viceprvaci Prvenstva Hrvatske u trailu

Od 12. do 14. travnja, po sedmi puta održana je manifestacija 100 milja Istre, od Labina do Umaga. Trčalo se na četiri različite i vrlo zahtjevne dionice, od kojih su članovi samoborskog Kluba cestovnog i planinskog trčanja nastupili na tri.

Najduža od te tri dionice je bila ujedno i pojedinačno i ekipno Prvenstvo Hrvatske u trailu. Trčalo se od Lovrana do Umaga na 110 kilometara trase, sa 4394 metara uspona i silaska, koju je kao i najdužu, počastilo i nevrijeme sa snježnom olujom, čisto da bude još teže od težeg.

Boje Kluba su branile dvije dame i četiri viteza. Pruženu šansu, nakon mjeseci priprema po sličnim terenima u našoj gradskoj okolici, diljem Samoborskog i Žumberačkog gorja, Samoborci nisu propustili te su postali ekipni viceprvaci Hrvatske u trailu za ovu godinu.

Za KCIPT Samobor su nastupili:
1. Domagoj Kreber, 15:36:43, 30. muški, 21. senior do 39 godina,
2. Davor Čakanić, 15:36:44, 31. muški, 22. senior do 39 godina,
3. Kristijan Dolenac, 17:12:17, 61. muški, 24. veteran 40-59 godina,
4. Krešimir Mandić, 18:18:26, 93. muški, 36. veteran 40-59 godina.

Zbrojena tri najbolja rezultata, naši junaci su imali ukupno vrijeme 48:25:45, iza AK Sljeme sa 44:27:58, a ispred SRU Olimpik sa 50:58:33.
Red je napisati vrijedne rezultate koje smo imali u konkurenciji dama. Sandra Juhaz je utrku završila za 18:05:53 i dostigla je 17. mjesto među ženama, odnosno 7. u kategoriji veteranki od 40 do 59 godina.

Mirjana Klarić je utrku završila sa 26:56:37 kao 56. dama, no vrijedno je spomenuti da se jedina u kategoriji veteranki 2, starosti od 60 godina koja je završila utrku i zauzela prvo mjesto. Svaka čast!

Inače, nastupilo je ukupno 377 trkačica i trkača, a utrku je završilo 311.

Koji su još trkači nastupili na 100 milja Istre, ali i na ostalim utrkama ovog vikenda, pročitajte na linku.

Objavljeno: 15.04.2019.