Disleksija font Veći razmak Označi poveznice
Kontrast Invert Crno/bijelo
Novosti   /   Novosti

Bunkerov malonogometni turnir - PRAVILA

Turnir će se održati u subotu 15.10.2022. od 12:00h. Prijavite svoju ekipu na prijavebunker@gmail.com. Donosimo detaljna pravila turnira..

Bunker na terenima NK Samobora organizira malonogometni turnir za mlade do 30 godina! Prijavite svoju ekipu na prijavebunker@gmail.com. Kotizacija po ekipi je 300 kuna. Najbolje tri momčadi osvajaju vrijedne nagrade! Turnir će se održati u subotu 15.10.2022. od 12:00h.

Princip natjecanja

Ekipe nastupaju u sastavima od po 6 (šest) igrača (5 igrača i vratar)

Turnir se igra jednokružno u skupini

Sve utakmice do utakmica polufinala igraju se po 24 minute (2x12) dok se polufinala, utakmica za treće mjesto i finale igraju po 30 minuta (2x15) BEZ timeouta i nadoknada.

Pauza između poluvremena traje 2 minute.

Ubacivanje auta se izvodi nogom, pri čemu lopta mora biti iza ili na uzdužnoj liniji igrališta na mjestu gdje je izašla van.

Igrač ima 5 sekundi za ubacivanje nakon što rukom zatraži od suca udaljavanje igrača.

Pogrešno ili zakašnjelo ubacivanje lopte u igru kažnjava se dodjeljivanjem ubacivanja

protivniku. Protivni igrač mora biti udaljen od lopte 3 m.

Nakon prelaska lopte preko poprečne linije uvođenje lopte u igru sa vrata izvodi se nogom, udarcem iz prostora 6 (šest) metara. Protivni igrač mora biti udaljen od lopte 3 m.

Iz istog se može direktno postići pogodak, kao i iz početnog udarca i početnog udarca nakon pogotka.

Vratar iz igre može postići pogodak rukom ubacivanjem lopte u protivnička vrata, ako to čini iz svog prostora od 6 (šest) metara.

Vraćanje lopte svojem vrataru iz igre ili ubacivanja koju on uhvati rukom, kažnjava se neizravnim udarcem za protivničku momčad

U slučaju neodlučenog rezultata isti se evidentira kako je postignut.

Ukoliko rezultat bude neodlučen u završnici pucaju se kazneni udarci odnosno takozvano raspucavanje  ((6 m ili 7m)to vidi sa sucima). Puca se po tri udarca i svaki udarac mora pucati drugi igrač iz ekipe. Puca se na način da jedna strana bira tko prvi puca i onda ekipe pucaju jedna za drugom naizmjenično. Ukoliko nakon tri kaznena udarca bude i dalje neodlučen rezultat, ekipe si izabiru po jednog igrača koji raspucavaju do konačnog rezultata pobjednika.

Objavljeno: 11.10.2022.